• 20-lecie
  • 333A
  • 1
Drukuj

Targi rolnicze w Szepietowie już za nami


Na wystawie obejrzeć można było najlepsze zwierzęta z gatunku koni, bydła mięsnego, owiec, drobiu i królików. Najważniejszym jednak wydarzeniem była prezentacja i wycena bydła mlecznego. W tym roku do Szepietowa przyjechało ponad 150 krów i jałowic, które oceniane były przez sędziego pana Romana Januszewskiego i jego asystenta pana Tomasza Kostro. Spośród 9 kategorii zwierząt wybrano 9 czempionów,  16 wiceczempionów i 2 sztuki o tytule superczepmiona. Bezwzględne gratulacje należą się panu Stanisławowi Żochowskiemu ze wsi Kamińskie Wiktory, którego zwierzęta okazały się być najlepsze. Aż 6 krów prezentowanych przez pana Żochowskiego zostało wyróżnionych przez sędziego, w tym 2 z nich uzyskały tytuł superczempionów wystawy. Nie mniejsze wyrazy uznania należą się panu Adamowi Pietruszyńskiemu, którego aż 7 zwierząt uzyskało tytuł wiceczempiona oraz gospodarstwu HZZ Knyszyn Sp. z o.o. nagrodzonemu 4 statuetkami za tytuł czemiona i jedną za wiceczempiona. Laureatom serdecznie gratulujemy!
Jak co roku targi przyciągnęły tysiące odwiedzających z pobliskich regionów, a także setki wystawców z całej Polski. Prezentowane były maszyny rolnicze, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzenia udojowe. Stoiska miały też firmy paszowe, nawozowe, motoryzacyjne, finansowe i doradcze oraz instytucje obsługujące rolnictwo.
W grupie wystawców nie mogło zabraknąć i firmy PH Konrad, która jako jedna z nielicznych oprócz swojego stoiska w głównej części wystawowej zorganizowała też inne atrakcje dla hodowców. W naszym oddziale w Szepietowie, specjalizującym się w sprzedaży krów i jałowic hodowlanych, specjalnie na okoliczność targów zgromadzono znaczną ilość zwierząt z Niemiec i Danii. Goszczeni hodowcy mieli okazję przyjrzeć się sztukom, zaczerpnąć fachowego doradztwa i wybrać jak najlepsze zwierzęta do swoich gospodarstw. Oprócz tego na hodowców czekało wiele atrakcji, między innymi klienci mieli szansę wygrać dwie dwuosobowe wycieczki do Danii lub Niemiec. Szczęśliwymi zwycięzcami okazali się pan Jarosław Zaręba ze wsi Zaręby Choromany oraz pan Karol Bałdyga z Nowej Rudy. Trudy upalnego dnia udało się pokonać dzięki przygotowanemu zapleczu gastronomicznemu, z którego dobrodziejstw chętnie korzystali wszyscy nas odwiedzający.
Mamy nadzieję, że pomimo wysokich temperatur, każdy hodowca goszczący w PH Konrad opuścił targi zadowolony i z przyjemnością odwiedzi nas w przyszłym roku, do czego serdecznie zachęcamy.

spis-aktualnosci

belka-email

lodz2012 lomza2011  poznan2010  poznan2 

Oddział Łomża

PH KONRAD Oddział Łomża

18-400 Łomża, ul. Poligonowa 28c
tel. (86) 215 11 15 w. 22
fax (86) 216 93 92

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oddział Szepietowo

PH KONRAD Oddział Szepietowo

18-210 Szepietowo, ul. Przemysłowa 11
tel. (86) 476 28 34
kom. 664 943 257

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oddział Borki

PH KONRAD Oddział Borki

21-345 Borki k. Radzynia Podlaskiego
tel. (81) 85 74 800 fax. (81) 85 74 801
kom. 606 687 998

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.