• 20-lecie
 • 333A
 • 1
Drukuj

Oddział Łomża

Dział Obrotu Jałowicami jest najstarszym działem PH KONRAD. Od tego wszystko się zaczęło. W 1995 roku nasza firma rozpoczęła swoją działalność właśnie jako dystrybutor importowanych jałowic hodowlanych. Początkowo siedziba firmy mieściła się w Łomży przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie mieściło się biuro oraz dwa budynki inwentarskie.

W związku z szybkim rozwojem firmy w 2006 roku przeprowadziliśmy się do nowej siedziby przy ul. Poligonowej 28c, która to do dnia dzisiejszego jest główną bazą PH KONRAD. Budynek dysponuje wieloma pomieszczeniami biurowymi oraz oborą na 120 sztuk bydła wyposażoną w gabinet lekarski, 2 izolatki oraz pomieszczenie do doju krów pierwiastek. Zwierzęta utrzymywane są w systemie wolnostanowiskowym w kojcach grupowych na  ściółce, z ciągłym dostępem do stołu paszowego i wody zgodnie z warunkami dobrostanu zwierząt.

W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY:

 • krowy pierwiastki HF z Niemiec i Danii oraz pierwiastki rasy Duńskiej Czerwonej
 • jałowice wysokocielne krajowe HF ( hodowlane i użytkowe)
 • jałowice wysokocielne HF importowane z Danii, Niemiec, Holandii, Austrii oraz Czech
 • jałowice wysokocielne rasy Simmental i Montbeliarde z Czech,
 • jałowice wysokocielne rasy Brown Swiss z Austrii i Niemiec
 • jałowice wysokocielne rasy Duńskiej Czerwonej

Żywienie jałowic hodowlanych na bazach firmy PH KONRAD oparte jest o mieszankę TMR (ang. total mixed ration - całkowicie wymieszana dawka). W skład której wchodzą głównie kiszonka z kukurydzy i sianokiszonka oraz siano. Dawka pokarmowa jest uzupełniana mieszanką mineralno-witaminową i paszą treściwą, w ilości nie większej niż 1 kg na sztukę w ciągu doby.

Żywienie przyszłych krów jest dostosowane do zapewnienia odpowiedniego wzrostu i rozwoju organizmu jałowic i ich płodów oraz tkanki wymienia. Jednocześnie zwracana jest szczególna uwaga na zapobieganiu niebezpieczeństwu nadmiernego otłuszczenia się organizmów zwierząt. Potocznie zwane zapasienie jałówki skutkuje: trudnościami w porodzie, częstszym występowaniem mastitis i endometritis, zatrzymaniem łożyska po porodzie, zmniejszonym pobraniem paszy co często może kończyć się ketozą lub przemieszczeniem trawieńca. Krótko mówiąc jałowice z Konrada są żywione tak aby w niedalekiej przyszłości stały się wysokoprodukcyjnymi i długowiecznymi mlecznicami i przynosiły jak najwyższe korzyści ze sprzedaży mleka.

Od początku najważniejsze było dla nas zadowolenie naszych klientów. Sprowadzamy tylko odpowiednio wyselekcjonowane sztuki, które dzięki swojej znakomitej zdrowotności oraz wysokiej wydajności znacząco wpływają na zwiększenie zysków hodowców.

ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Wszystkie zwierzęta oferowane w naszych punktach sprzedaży są objęte kompleksową opieką weterynaryjną, dokładnie przebadane i wolne od IBR i BVD, a w trosce o to żeby lepiej znosiły zmiany związane z transportem oraz łagodnie zaaklimatyzowały się w nowym otoczeniu poddajemy je metafilaktyce profilaktyce antybiotykowej. Ważnym faktem jest nasza dbałość o zdrowotność zwierząt.

Osoby zainteresowane kupnem zwierząt mogą zadecydować w jaki sposób powiększą swoje stado. Oto możliwości:

ZAKUP W NASZYCH ODDZIAŁACH

SELEKCJE ZAGRANICZNE

 • możliwość dokładnego obejrzenia wszystkich zwierząt w oborze
 • doradztwo zootechników
 • wgląd do dokumentacji hodowlanej zwierząt

Przy zakupie min 10 sztuk istnieje możliwość wyjazdu za granicę z Doradcą ds. Genetyki i Rozrodu Bydła. Więcej w zakładce SELEKCJE 

ZAPEWNIAMY TRANSPORT

Kompleksowo dbamy o zadowolenia naszych klientów, dlatego też zapewniamy transport zakupionych zwierząt. Nasz flota jest nowoczesna i zgodna z unijnymi przepisami dotyczącymi transportu zwierząt, a nasi Kierowcy posiadają olbrzymie doświadczenie w przewozie żywych zwierząt.

Wypełnij formularz w celu otrzymywania informacji o promocjach.

 

 P.H. Konrad Oddział Łomża

18-400 Łomża, ul. Poligonowa 28c
tel. (86) 215 11 15 w 22
fax (86) 216 93 92

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

spis-aktualnosci

belka-email

lodz2012 lomza2011  poznan2010  poznan2 

Oddział Łomża

PH KONRAD Oddział Łomża

18-400 Łomża, ul. Poligonowa 28c
tel. (86) 215 11 15 w. 22
fax (86) 216 93 92

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oddział Szepietowo

PH KONRAD Oddział Szepietowo

18-210 Szepietowo, ul. Przemysłowa 11
tel. (86) 476 28 34
kom. 664 943 257

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oddział Borki

PH KONRAD Oddział Borki

21-345 Borki k. Radzynia Podlaskiego
tel. (81) 85 74 800 fax. (81) 85 74 801
kom. 606 687 998

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.